Posted by      30/06/2019 12:10:00    0 Comments
Puder sypki i w kamieniu - który wybrać?

Puder występuje zwykle w postaci sypkiej (proszek) oraz sprasowanej (puder w kamieniu). Oba rodzaje mimo podobnej nazwy różnią się przeznaczeniem, sposobem aplikacji, składem i przede wszystkim konsystencją.

W celu utrwalenia makijażu i przedłużenia jego żywotności należy wybrać puder sypki. Puder sypki łączy się z podkładem, pochlania wilgoć i sebum z powierzchni twarzy, a tym samym zapobiega błyszczeniu się skóry, ujednolica koloryt, jest doskonałym wykończeniem makijażu. Puder sypki stanowi bazę dla makijażu kolorowego, przygotowuje skórę do nałożenia różu i cieni do powiek.

Do nakładania pudru sypkiego najlepiej użyć:

  • Pędzla – powinien on mieć długie włosie. Warto zainwestować w dobrej jakości pędzel ponieważ od jego jakości w dużym stopniu zależy efekt końcowy. By nie dopuścić do rozmnażania bakterii należy myć pędzel co trzy dni. Sprawdź ofertę pędzli w abckosmetyczne.pl
  • Puszku – najlepiej sprawdza się puszek bawełniany, jego średnica nie powinna być mniejsza niż pięć centymetrów. By zachować czystość, puszek powinno się myć co dwa dni. Można do tego użyć wody z mydłem, następnie obficie wypłukać wodą.

Puder w kamieniu służy jedynie do poprawiania makijażu w ciągu dnia, matowienia skóry. Stosowanie pudru w kamieniu do wykończenia makijażu powoduje, że jest on nietrwały i spływa z twarzy powodując nieestetyczny, nienaturalny wygląd. Puder w kamieniu tworzy na skórze grubszą warstwę od pudru sypkiego (jest bardziej lepki). Do nakładania pudru w kamieniu najlepiej wybrać pędzel.

Nakładając podkład pamiętaj!

  • Nie przesadź z ilością - zawsze możesz go uzupełnić w przypadku, gdy nabierzesz za mało.
  • Nałożona warstwa ma być przezroczysta.
  • W razie nałożenia zbyt dużej ilości preparatu przyłóż do skóry na sekundę wilgotna chusteczkę higieniczną.

Share This Post :