Posted by      08/07/2019 12:09:00    0 Comments
Nakładanie podkładu gąbeczką

Nakładanie podkładu gąbeczką cieszy się największym uznaniem wśród profesjonalistów. Trwałość podkładu w dużym stopniu zależy od tego czy został dobrze nałożony. Rozprowadzanie podkładu palcami często powoduje jego nierównomierne nałożenie oraz brak trwałości. Zarówno podkład w płynie, pudrze oraz w sztyfcie najlepiej nakładać gąbeczką.

W sprzedaży dostępne są gąbeczki lateksowe oraz z pianki (nasza oferta gąbeczek dostępna jest tutaj). Gąbeczki lateksowe są dosyć twarde, często pachną lateksem, natomiast gąbeczki z pianki są dużo bardziej miękkie i pozbawione zapachu.

Nakładając podkład gąbeczką nie należy umieszczać podkładu na całej jej powierzchni a jedynie na jednym z brzegów gąbeczki. Podkład można nakładać suchą lub wilgotną gąbeczką. Jeśli gąbeczka jest kwadratowa lub trójkątna do nakładania podkładu najlepiej wykorzystać jeden jej rogów.

Należy pamiętać o tym, że gąbeczkę powinno się myć każdego dnia tak by za każdym razem zmyć cały podkład który się na niej osadził. Można do tego użyć wody z mydłem, a następnie dokładnie spłukać – nie zabiera to dużo czasu. Gąbeczka powinna schnąć w takim miejscu by nie osiadał się na niej kurz.

Schemat nakładania podkładu gąbeczką jest bardzo podobny do nakładania palcami. W pierwszej kolejności nakładamy odrobinę podkładu na wierzch dłoni, a następnie z dłoni na gąbeczkę. Im mniej podkładu nabierzemy jednorazowo tym lepiej przylegnie on do twarzy. Nakładanie podkładu na twarz zaczynamy od górnej części twarzy. Nakładamy go zawsze wykonując ruchy od środka do zewnątrz.

Można to robić na dwa sposoby:

  • Nakładając podkład krótkimi pociągnięciami, od środka twarzy na boki i jednocześnie ku górze. Pamiętaj by podczas nakładana podkładu skóra nie może się poruszać dlatego ruchy powinny być lekkie i delikatne.
  • Nakładając podkład na gąbeczkę, a następnie rozgrzewając go poprzez delikatne ale szybkie pocieranie gąbeczki o grzbiet dłoni, dzięki czemu podkład będzie się lepiej rozprowadzał i lepiej trzymał na skórze. Następnie nakładamy go na twarz.

Nakładając podkład pamiętaj by nie nałożyć go na włosy przy skórze. By temu zapobiec nakładaj podkład około centymetra przed linią włosów i delikatnie rozetrzyj go palcami w kierunku włosów.

Po nałożeniu podkładu na twarz nałóż go także na linię żuchwy. Nie zapomnij o tym by odpowiednio dobrać kolor podkładu do karnacji, może być o jeden ton ciemniejszy bądź jaśniejszy.

Share This Post :