Posted by      15/07/2019 12:15:00    0 Comments
Pielęgnacja włosów latem

Pielęgnacja włosów latem nie jest łatwa. Włosy latem staja się bardziej suche, łamliwe, częściej się rozdwajają oraz szybciej płowieją. Dlatego właśnie w tym okresie wymagają od nas szczególnej uwagi.  Włosy tak jak nasza skóra potrzebuje ochrony przeciwsłonecznej w postaci filtrów UV.

Słońce jest największym wrogiem włosów, przyczynia się do uszkodzenia powierzchni włosa, a także zmiany jego struktury. Wysoka temperatura przyczynia się do szybszego odparowania zawartej we włosach wody dlatego już po jednej słonecznej kąpieli nasze włosy mogą stać się matowe i łamliwe.

Promieniowanie UV wnika w głąb włosa co prowadzi do zniszczeń ziarenek barwnika melaniny w rezultacie włosy rozjaśniają się. Najbardziej cierpią na tym włosy blond (szczególnie rozjaśniane) oraz siwe. W lepszej sytuacji są włosy farbowane ponieważ farba stanowi dla włosa pewnego rodzaju filtr ochronny, lecz po długim przebywaniu na słońcu także zaczynają płowieć.

Zniszczenia wywołane przez promieniowanie UV jest dużo większe gdy włosy są mokre!

Dlatego też spędzanie czasu na plaży czy nad jeziorem  jest ciężką próbą dla naszych włosów. Chodzenie z mokrą głową jest najczęściej popełnianym błędem. Promienie słoneczne padające na mokre włosy uruchamiają procesy chemiczne, które porównać można do zabiegu rozjaśniania. Dlatego połączenie słońca i wody jest dla włosów bardzo szkodliwe i zdecydowanie nie ułatwia nam prawidłowej pielęgnacji włosów! Powstają wolne rodniki niszcząc ich strukturę.

Najlepszym rozwiązaniem jest schowanie się w cieniu. Jednak nie zawsze jest to możliwe i nie zawsze mamy na to ochotę, dlatego bardzo ważne jest stosowanie odpowiednich kosmetyków.

W okresie letnim włosy wymagają szczególnego nawilżenia, dlatego zaleca się stosowanie masek silnie nawilżających, które zamykają łuskę włosa i wygładzają jego powierzchnie. Nie koniecznie musimy wybierać kosmetyki z najdroższej półki, wiele z nich możesz zrobić domu.

Niezwykle ważne w jest również stosowanie preparatów zawierających filtry UV!

Pielęgnacja włosów latem powinna zatem opierać się przede wszystkim na ochronie włosów oraz odpowiednim nawilżaniu. Obecnie na rynku dostępna jest coraz większa ilość tego typu produktów. Zawierają one takie same filtry jak preparaty do ciała jednak w innej formie. Najbardziej skuteczne są preparaty bez spłukiwania. Bardzo dobrze sprawdzają się różnego rodzaju mgiełki w sprayu zawierające filtry UV, które nie obciążają zbytnio włosów. Niezawodną metodą jest również nałożenie na włosy oliwki i związanie ich.

Dobrze jest powstrzymać się od farbowania i przede wszystkim rozjaśniania włosów przed samymi wakacjami. Dodatkowo w bardzo słoneczne dni można zakładać na głowę kapelusz, najlepiej słomiany, nie zapewni on pełnej ochrony przeciw słonecznej, ale na pewno częściowo ochroni włosy i skórę głowy.

Po powrocie z plaży najlepiej od razu umyć włosy i nałożyć na nie odżywkę, a następnie pozwolić włosom wyschnąć bez użycia suszarki i oczywiście nie na słońcu. Sprawdź ofertę do pielęgnacji włosów w naszym sklepie abckosmetyczne.pl!

Właściwa pielęgnacja włosów latem zapewni, iż po lecie nie spotka nas niemiła niespodzianka, a nasze włosy będę odżywione i sprężyste.

Share This Post :