Henna pudrowa w domu - abcKosmetyczne.pl
henna-pudrowa-w-domu

Henna pudrowa w domu – jak szybko i skutecznie aplikować hennę

Wyraziste i grube brwi to hit ostatnich lat. Nikt nie wyobraża sobie makijażu bez odpowiednio podkreślonych włosków, które stanowią pewną ramę dla make-upu oka. Aby móc cieszyć się pięknymi brwiami o każdej porze, warto zdecydować się na zabieg henny pudrowej, który z łatwością można wykonać samodzielnie w domu. Dowiedz się, jak prawidłowo przeprowadzić hennowanie, aby efekt był zadowalający.


Właściwości henny są znane od tysięcy lat. Od dawna kobiety i mężczyźni poprawiali swoją urodę przy pomocy proszku, który wspomagał trwałe farbowanie nie tylko włosów, ale także skóry. Ze względu na to, że henna pomaga osiągnąć niezwykle naturalny efekt, a jednocześnie wspiera odżywianie włosów, najczęściej stosuje się ją na brwi.


Henna pudrowa a zwykła – którą z nich wybrać

Zastanawiasz się, jakiej henny używają kosmetyczki? Na rynku dostępne są dwa rodzaje produktów: pudrowa i tradycyjna. Oba kosmetyki różnią się nie tylko ceną, ale także sposobem przygotowania mieszanki, a co najważniejsze efektem i jego trwałością.Henna pudrowa jest inaczej nazywana naturalną i wyróżnia się tym, że łączy się ją wyłącznie z wodą. Do jej przygotowania nie potrzebna jest woda utleniona, tak jak w przypadku wersji tradycyjnej. Dodatkowo henna pudrowa pomaga wzmocnić i odżywić włoski, w przeciwieństwie do drugiego produktu, który działa jak farbka.

henna-pudrowa-a-zwykla

Profesjonalne kosmetyczki najczęściej korzystają ze zwykłej henny. Do domowych zabiegów lepiej sprawdzi się pudrowa.


W jakim kolorze wybrać hennę

Wykonanie zabiegu henny brwi w domu jest bardzo proste. Najpierw znajdź w asortymencie ABC Kosmetyczne produkt w odpowiednim odcieniu. Do wyboru są:

  • czarna henna marki Delia, która wspaniale pasuje osobom z ciemnobrązowymi i czarnymi włosami. Doskonale sprawdzi się, jeśli chcesz podkreślić rysy swojej twarzy,
  • henna brązowa marki Delia, która będzie idealnie komponować się z włosami rudymi i blond. Nie jest tak intensywna jak czarna, więc efekt będzie bardziej naturalny.

W opakowaniu produktu znajdziesz wszystkie niezbędne akcesoria do wykonania zabiegu, dzięki czemu nie musisz kupować nic więcej.


Henna w domu – jak zrobić?

Na 48 h przed nałożeniem henny wykonaj próbę uczuleniową. Jeśli nie wystąpiły żadne objawy niepożądane, możesz przystąpić do hennowania brwi. W tym celu:

  • umyj twarz i rozczesz włoski,
  • wymieszaj hennę z wodą, aby nie było żadnych grudek,
  • za pomocą kredki narysuj, jaki kształt mają mieć brwi,
  • wokół narysowanego obszaru nałóż specjalną pastę, która zabezpieczy skórę przed zafarbowaniem,
  • nałóż odpowiednią ilość henny na brwi i odczekaj 20 minut,
  • po upływie tego czasu, nałóż następną warstwę, aby wzmocnić efekt,
  • po 10 minutach zmyj produkt z twarzy za pomocą zwilżonego wacika,
  • wyreguluj włoski, które wystają poza wyznaczony obszar.

Jeśli pierwszy raz wykonujesz zabieg, to może on trwać nawet kilkadziesiąt minut. Z czasem dojdziesz do wprawy i całość zajmie Ci zaledwie kilkanaście minut.


Henna brwi – ile się utrzymuje efekt?

Składniki henny pudrowej pomagają uzyskać efekt, który utrzymuje się na skórze przez 2 tygodnie, a na brwiach – 4 tygodnie. Dlatego zaleca się regularnie powtarzać zabieg, aby twarz wyglądała doskonale niezależnie od okoliczności.

henna-pudrowa

Przeprowadź samodzielnie hennę brwi i spraw, że Twoje spojrzenie nabierze głębi i tajemniczości.