Odkryj potęgę witaminy C. To tajemnica pięknej skóry! });
Odkryj potęgę witaminy C. To tajemnica pięknej skóry!

Odkryj potęgę witaminy C. To tajemnica pięknej skóry!

Witamina C zapewnia naszemu zdrowiu szeroką paletę korzyści. Nie każdy wie jednak, że korzystnie wpływa na skórę, zapewniając często spektakularne efekty. Stanowi jeden z najsilniejszych antyoksydantów, a i przywraca cerze wyjątkowy blask. Dlaczego jeszcze warto ją włączyć do swojej rutyny pielęgnacyjnej? Przeczytaj ten artykuł, a poznasz odpowiedź!Witamina C – jak działa?

Zacznijmy od tego, że witamina C może pochwalić się niezwykle wszechstronnym działaniem. Przede wszystkim mogą z niej korzystać osoby o prawie każdym typie skóry – wyjątkiem od tej reguły są właścicielki karnacji skłonnych do alergii. Świetnie się ona sprawdzi zarówno u pań po dwudziestym piątym, jak i po pięćdziesiątym roku życia.

Dodajmy, że w branży kosmetycznej witamina C zasłynęła również za sprawą zdolności do redukowania przebarwień na skórze. Zmniejsza ona widoczność ciemnych plamek, hamując jednocześnie wytwarzanie pigmentu. Tym samym rozjaśnia ona cerę oraz wyrównuje jej koloryt. Najważniejsze jest jednak to, że pozwala walczyć z przebarwieniami o każdej porze roku!Witamina C wspomaga też ochronę skóry przed szkodliwym promieniowaniem UV, zwłaszcza jeżeli połączy się jej moc z filtrem przeciwsłonecznym. Przykładowo przyczynia się do zmniejszenia rumienia oraz uszkodzeń komórek wywoływanych właśnie przez promieniowanie UVB.

Witamina C stymuluje też fibroplasty do wytwarzania kolagenu. To z kolei wpływa na jędrność i elastyczność skóry. Wiadomo również, że spłyca ona zmarszczki – zarówno płytkie, jak i głębokie. W jednym z badań wykazano, że codzienne jej stosowanie przez trzy miesiące zmniejszyło niechciane linie na twarzy oraz szyi.Witamina młodości, bo tak też mówi się o witaminie C, spowalnia również proces starzenia się skóry. Chroni ją przed toksycznym działaniem wolnych rodników – w tym celu warto ją stosować zwłaszcza wieczorem. Dobrze jest także pamiętać, że z powodzeniem można z niej korzystać wraz z innymi, aktywnymi składnikami, takimi jak np. kwas hialuronowy czy retinol.Kremz filtremW jakich kosmetykach można znaleźć witaminę C?

Oto przykładowe kosmetyki, w których znajduje się witamina C.Serum z witaminą C

Serum z witaminą C to kosmetyk, który dostarcza największą dawkę tego składnika do Twojego organizmu – znajduje się w nim większe jego stężenie niż w kremach czy balsamach. Szczególnie warto zwrócić uwagę na sera z etylowanym kwasem askorbinowym. To ultrastabilna forma witaminy C, która jest niezwykle efektywna, a skóra znakomicie ją toleruje.summerPłyny micelarne z witaminą C

Płyny micelarne z witaminą C wyróżniają się właściwościami rozświetlającymi. Dzięki nim cera nabiera blasku i staje się bardziej promienna. Kosmetyki tego typu efektywnie oczyszczają skórę i usuwają zanieczyszczenia bez konieczności pocierania. Przywracają też skórze jędrność oraz sprężystość.Toniki z witaminą C

Toniki z witaminą C zapewniają potężny zastrzyk energii dla skóry. Odświeżają ją, nawilżają oraz przywracają jej blask i witalność. Często przeznaczone są one dla osób z przebarwieniami, jak również z nierównym kolorytem skóry. Dobrze sprawdzają się także w przypadku widocznych oznak starzenia.